Padangos: tik naujos ar naudotos?

padangosPavasaris ir vasara patinka visiems vairuotojams, juk ryte nereikia skusti langų, bijoti plikledžio ir spėlioti ar automobilis užsives. Kita vertus, vasarą gatvėse padaugėja ne tik „kelių erelių“, bet ir vairuotojų, kurie žiemą nemėgsta, nenori arba bijo vairuoti, nes neturi pakankamai didelio vairavimo stažo. Tad likusiems eismo dalyviams pirmosios šiltos pavasario dienos tampa tikru šaltų nervų ir kantrybės išbandymu, o geros ir kokybiškos padangos atlieka itin svarbų vaidmenį.

Anot specialistų, dažno lietuvio prioritetas yra kaina: kuo ji žemesnė, tuo geriau. Tad nieko nuostabaus, kad vairuotojai rinkdamiesi vasarines padangas pirmenybę teikia naudotoms padangoms arba nudilusias žiemines padangas „drožia“ iki galo. Deja, nei vienas, nei kitas pasirinkimas nėra saugus. Padangos yra vienintelė automobilio dalis, kuri turi sąlytį su žeme, todėl sukibimas su važiuojamąja kelio dalimi ir stabdymo kelias gali nulemti auto įvykio baigtį.

Kodėl geriau rinktis naujas padangas?

Guma nėra plienas ar titanas su laiku jis sensta ir trūkinėja, todėl į kelią  išriedėjusi sena padanga, gali tiesiog sprogti. Puiki, jei tai įvyks prie namų, o kas nutiks, jei lėksite dideliu greičiau autostradoje? Pasekmės gali būti tragiškos. Be to, pirkdami padėvėtas padangas niekada nežinote, kaip jos buvo laikomos. Saulė ir vanduo gali paspartinti padangos gumos senėjimą. Tad pirkdami panaudotas padangas turite būti labai atidūs ir pastabūs.

Tuo tarpu, nudilęs protektorius taip pat yra labai svarbi priežastis pirmenybę teikti naujoms padangoms. Pavyzdžiui, jei važiuojate šlapiu keliu, nudilęs protektorius neišstums vandens, todėl gali susidaryti akvaplaningas, paprasčiau tariant, susidaro vandens pleištas tarp padangos ir kelio dangos. Tai ypač pavojinga situacija, nes automobilis praranda sukibimą su kelio danga ir pradeda nevaldomai slysti. Tad gal neverta rizikuoti savo saugumu dėl kelių sutaupytų eurų, tiesa?

Kita vertus, naujoms ir ne itin pigioms padangoms iš salono yra alternatyva – padangos internetu. Elektroninės parduotuvės siūlo ne tik itin platų įvairiausių padangų pasirinkimą, bet ir patrauklias kainas, kurios tikrai nesikandžioja. Taigi, pirmenybę teikiate kokybiškam produktui, kad kelyje galėtumėte jaustis saugus, o vairavimas suteiktų dar daugiau malonumo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.