Naujos padagos: atėjo laikas keisti ratus

PadangosPavasaris ir ruduo – kritinis laikas, kuomet reikia įvertinti ne tik tai kiek turimos padangos atitinka kelių eismo taisyklių reikalavimus, bet ir tai, kiek jos realiai užtikrina saugumą. Todėl nepakanka to, kad būtų nustatytas senos ar santykinai naujos padangos protektoriaus gylis, tačiau ne ką, mažesnę reikšmę turi padangos amžius, techninė būklė ir net vizualiniai pažeidimai.

Naujos padangos amžius

Naujos padangos amžių nustatyti nėra sudėtinga. Tereikia žvilgtelti į padangos pagaminimo datą, kuri yra įtraukta į rato serijos numerį arba užrašyta – išorėje. Keturi paskutiniai serijos skaičiai dažniausiai reiškia padangos pagaminimo datą.

Nuo pagaminimo datos padangą eksplotuoti ir ją nauja laikyti galima penkis metus. Kai, kurie gamintojai rekomenduoja padangas eksplotuoti apie dešimt metų, tačiau atsižvelgiant į važinėjimo intensyvumą, automobilio būklę bei kelio dangą. Pripažinkime, kad šiuos faktorius įvertinti objektyviai yra gana sudėtinga. Todėl, geriau netampyti likimo už ūsų ir penkis metus eksplotuotas padangas utilizuoti.

Kelių eismo taisyklės reikalauja, kad naudojamos padangos protektoriaus gylis žiemą būtų ne mažesnis nei 3,0 mm. , o nuo balandžio 10 dienos iki lapkričio 10 dienos, protektoriaus gylis negali būti mažesnis kaip 1,6 milimetro.

Naujos padangos pardavimas

Jeigu vizualiai ir techniškai padanga yra tvarkinga – ją galima eksplotuoti. Kartais atlieka vienas kitas komplektas. Pastarojo sandėliuoti nepatartina, nes penkeri metai prašuoliuos kosminiu greičiu, o naujos padangos net ir neriedančios gatvėmis, bus veikiamos saulės, šilumos, šalčio ar kitų veiksnių. Visiškas mitas, kad naujos padangos Vilnius sudils greičiau nei naujos padangos Klaipėda. Todėl, jeigu padangos amžius dar nemuša senaties termino pabaigos, verta, tiesiog, komplektuką parduoti.

Jeigu pastebite, kad senasis automobilio apavas nebetinkamos, telieka ieškoti ir savo transportą apauti naujais ratais.  Visai nesvarbu, ar ieškosite naujos padangos Kaune ar naujos padangos Šiauliuose, verta prieš perkant peržvelgti skelbimus, internetines parduotuves, atsiliepimus. Kitas būdas, tarkim, ieškant naujos padangos Marijampole,  pasikonsultuoti su specialistu.

Internete įvedus paieškos žodį – naujos padangos Marijampolė – surasite daugybę pasirinkimo variantų, o naujas padangas rinktis specialistai rekomenduoja pagal tuos pačius kriterijus – amžius, vizualiai nepažeista, techninė būklė, protektoriaus gylis ir kiti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.